Almanya

Almanya

Almanya Hakkında Kısa Bilgiler:

Almanca: Deutschland adı olan bu ülke orta avrupa da yer almaktadır. Onaltı eyaletten oluşan almanyanın başkenti ”berlin”dir.

Almanya’nın 16 Eyaleti

Durum
Baden-Württemberg
Bavyera
Berlin
Brandenburg
Bremen
Hamburg
Hesse
Mecklenburg-Vorpommern
Aşağı Saksonya
Kuzey Ren-Vestfalya
Rheinland-Pfalz
Saarland
Saksonya
Saksonya Anhalt
Schleswig-Holstein
Thüringen


Almanya Nerededir:

Orta ve Batı Avrupa’da bir ülkedir . 357.022 kilometrekarelik bir alanı kaplayan alan, kuzeyde Baltık ve Kuzey denizleri ile güneydeki Alpler arasında yer almaktadır. Danimarka’yı kuzeye, Polonya’ya sınırlar ve Çek Cumhuriyeti doğu, için Avusturya ve İsviçre’ye güneye ve Fransa’nın , Lüksemburg , Belçika , ve Hollanda batıda.

Almanya Din ve İnanç


Ren Nehri kıyısındaki Köln Katedrali, Dünya Miras Listesindedir.

Hristiyanlık, Almanya’da 46 milyon (%56) taraftarla en yaygın olan dini inanıştır. İkinci yaygın inanış ise 3,6 milyon kişi ile İslam dini (%4.4), daha sonra ise her ikisine inanan toplam 200.000 kişi (%0,25) ile Budizm ve Yahudilik gelmektedir. Hinduizm 90.000 inanana sahiptir (%0,1). Almanya’daki diğer tüm dini topluluklar 50.000’den az sayıda (veya %0,05’ten) taraftara sahiptir. Yaklaşık 29,6 milyon Alman ise (%36) herhangi bir dine inanmamaktadır.Papa; XVI. Benedictus, Almanya’nın Bavyera eyaletinde doğmuştur.

KişiYüzde
Hiçbir dine bağlı olmayanlar31.371.000% 37.8
Katolikler23.002.000% 27.7
Protestanlar21.141.000% 25.5
Müslümanlar4.255.000% 5.1
Diğer dini gruplar3.250.000% 3.9
Toplam83.019.000% 100

Almanya Tarihi

almanya

Cermen Kabileleri’nin, Tunç Çağı’nda veya Demir Çağı’nın hemen öncesinde ortaya çıktığı sanılmaktadır. MÖ 1. yüzyılda, Güney İskandinavya ve Kuzey Almanya’dan gelen kabileler, güneye, doğuya ve batıya yayılarak Keltlerle, Galyalılarla, Slavlarla, Baltık kabileleriyle ve İran halkları ile ilişkiye girdiler. Erken Cermen tarihi hakkında bilinenler, Roma İmparatorluğu zamanındaki verilerle sınırlıdır.

Augustus yönetimindeki Roma İmparatorluğu zamanında, Romalı General Cermanya’ya saldırılara başladı.Cermen kabileleri bu sırada savaş taktiklerini öğrendiler. Bu esnada kimliklerini muhafaza etmeyi başardılar. 9 yılında,Publius Quinctilius Varus tarafından yönetilen Roma lejyonu, Çeruskerlerin lideri tarafından Varus Savaşında yenildi. Böylece, Tuna ve Ren nehirleri arasında sınırlarına kadar genişledi. 100 civarında talebe, Tacitus’un Cermenler üzerinde yazdığı esere göre, Cermen kabileleri bugünün modern yurtlar Tuna ve Ren Nehri arasındaki bölgeye yerleştiler. 3. yüzyıl civarında birkaç büyük Cermen kabilesi ortaya çıktı. Alamanlar, Franklar, Saksonlar, Frizler, Chattiler, Sicambriler bunlardan bazılarıdır. 260 civarında, Cermen halkları, Tuna’yı geçip Roma kontrolündeki alanlara girmeye başladılar.

Almanya Uçak Biletleri

Almanya’ya genelde Mayıs ve Temmuz aylarında gitmenizi önererek, festivallerin oldugu bu ayları tercih etmenizi öneririz.

Almanya uçak bileti bulmak, çok sayıda Türk vatandaşının yaşadığı bu güzel ülke için, Skyscanner ile çok kolay ve hızlı. Almanya’nın bir çok kentine çok sayıda Havayolu şirketi uçmaktadır. En uygun Almanya uçak biletini bulmak için site site dolaşmanıza gerek yok. Skyscanner’de tüm uçuşları sorgulayıp, fiyatları kolayca karşılaştırabilirsiniz. Üstelik ücretsiz. Hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

Almanya, dünyanın em büyül üçüncü ekonomisine sahiptir. İkinci dünya savaşından sonra iki ayrı devlete bölünen ülke 3 Ekim 1990 yılında tekrara birleşerek, dünyanın en önde gelen ekonomik ve siyasi aktörlerinden biri olmuştur.

Orta Avrupa’nin bu büyük ülkesinde yapılacak ve görüleceklerin listesi saymakla bilmez. Finans merkezi Frankfurt’tan, moda şehri şık Düsseldorf’a, Kuzeyde Hamburg’dan Münih’e, her tarafı tarih ve kültür kokar Almanya’nın. Tabii Berlin başlıbaşına soğuk savaşın simgesi olmuş bir kent. Hala Berlin duvarının kalıntılarını görmediyseniz geç kalmış sayılmazsınız. Berlin aynı zamanda dünyanın en önemli müzelerine de ev sahipliği yapmaktadır. Dünyaca ünlü Berlin hayvanat bahçesine de uğramayı unutmayın. Almanya’yı her yıl 55 milyon civarında yabancı Turist ziyaret etmektedir. Turistlerin en çok tercih ettikleri şehir Berlin. 2009 yılında 19 milyon yabancı Almanya’nın bu karakterli başkentini ziyaret etmiştir.

Almanya’nın eşsiz doğasını görmek istiyorsanız, ülkenin Güneybatıısnda yer alan  için Siyah Ormanlar (Schwarzwald) ve Konstanz gölünden başlayabilirsiniz.

Siz de valizinize Lederhose’nizi koyarak Münih’in dillere destan Oktoberfest’ine ya da Köln karnavalına katılarak unutulmaz anlar yaşayın. Tabii meşhur Alman biraları ve sosislerini denemeyi de unutmayın.

Almanya Türk vatandaşlarına vize uyguladığından yolculuğunuzdan önce konuyla ilgili bilgi almanıız öneriririz.

Almanya’ya en ucuz uçak biletlerini Skyscanner’de bulabilirsiniz. Almanya uçak bileti bulmak için Skyscanner’de yüzlerce havayolu şirketini ücretsiz tarayın, fiyatları karşılaştırın ve en uygun uçak biletini bulun. Yolculuk tarihleriniz esnekse tüm ayı görüntüleyin ve Almanya’ya en ucuz uçak biletini hangi tarihlerde bulabileceğiniz bilgisine ulaşın.

Sıkça sorulan sorular

Türkiye ile Berlin (Almanya başkenti) arasındaki uçuşlar ortalama 3sa 15dk sürer. Bu süre Ankara kalkışlı uçuşlar temel alınarak hesaplanmıştır.
Gulf Air, Transavia France, GOL Linhas Aéreas, Scoot, germanwings, Thai Airways, Georgian Airways ve Garuda Indonesia, Almanya yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Ekim, Almanya yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.

Almanya Mutfağı ve Yemekleri

Alman mutfağı Alman ulusunun yemek tarzından ileri gelmektedir. Yüzyıllar boyunca bölgeden bölgeye gerçekleşen sosyal ve politik değişiklikler etkisiyle mutfak gelişimini sürdürmüştür. Almanya’nın güney bölgeleri olan Bavyera ve Svabiya, birçok ortak yemek kültürünü paylaşmaktadır. Malzeme ve yemekler eyaletlere göre değişmektedir. Hem ulusal, hem bölgesel nitelikte birçok önemli yöresel yemek bulunmaktadır. İlk zamanlar yöresel haldeki birçok yemek, günümüzde değişiklikler geçirerek ülke çapına yayılmışlardır.Alman mutfağı heterojen toplum yapısı ve karışık kültürü ile çeşitli lik göstermektedir.


Yöresel mutfak

Almanya Başkonsolosluğu ve Kriz Merkezi

Sorularınız için Türkiye’de bulunan Dış Temsilciliklerimizi ya da Federal Dışişleri Bakanlığı’nı arayabilirsiniz:

Ankara Almanya Büyükelçiliği telefon santrali: 0090 – 312 – 45 55 100

Pzt – Perş:08.00 – 18.00 saatleri arasında
Cuma08.00 – 17.00 saatleri arasında

İstanbul Almanya Başkonsolosluğu telefon santrali: 0090 – 212 – 33 46 100

Pzt – Perş:08.00 – 16.00 saatleri arasında
Cuma08.00 – 13.00 saatleri arasında

İzmir Almanya Başkonsolosluğu telefon santrali: 0090 – 232 488 88 88

Pzt – Perş:09.30 – 15.30 saatleri arasında
Cuma09.30 – 15.30 saatleri arasında

Antalya Almanya Konsolosluğu telefon santrali: 0090 – 242 – 314 11 01

Pzt – Perş:08.00 – 17.00 saatleri arasında
Cuma08.00 – 13.30 saatleri arasında

Federal Almanya Dışişleri Bakanlığı kriz merkezi: 0049 – 30 5000 3000